Escape game Ostrava

Escape game je celosvětovým fenoménem posledních let, se stále rostoucí oblibou. Můžete se také setkat s výrazem Exit game nebo úniková hra, ale vždy se jedná o to samé. Původně vychází z počítačových her a aplikací (např. Room escape, Can You Escape nebo 100 Doors), oblíbených zejména u uživatelů mobilních telefonů a tabletů, které převádí do reálného světa. Hráči si tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet to, co předtím znali pouze z monitoru či displeje. Také díky tomu se stala z únikové hry vyhledávaná zážitková aktivita.

Princip Escape game je poměrně jednoduchý – únik z místnosti v předem stanoveném čase. Avšak místnost je uzamčena a klíč nejprve musíte nalézt. Tady začíná ta správná zábava, měnící se díky ubývajícímu času v adrenalinový zážitek. Nalezení klíče totiž předchází zdolání množství překážek ve formě kvízů, úkolů či hádanek.

 

Jak vše probíhá v reálu?

Pokud se rozhodnete vyzkoušet naší Escape game v Ostravě, vězte, že se jedná o kolektivní hru. To se ostatně týká živých escape her obecně. Zážitek ve dvou či více lidech (v našem případě až 5) je intenzivnější a některé úkoly součinnost dokonce mohou přímo vyžadovat.
Skupina hráčů je po příchodu průvodcem (někdy též Room master) seznámena s pravidly, popřípadě uvedena do děje hry. Poté je uzamčena v místnosti, která může vypadat jako bežný pokoj nebo cokoliv jiného (vybavení závisí na tématu hry). Hráči se pak snaží společnými silami najít a vyřešit všechny nástrahy a překážky, které jim stojí v cestě za získáním klíče a následném úniku z místnosti. V případě větších zádrhelů je zde opět průvodce, který celou dobu skupinu sleduje přes web kameru a na vyžádání poskytne nápovědu. Hra se tak nestává frustrující, ale zůstává stále zábavnou a plynulou.

Proč to vyzkoušet?

Escape game je inteligentní zábava, zaměřená na důvtip, postřeh a schopnost týmové práce. Její obtížnost je nastavena tak, aby vyhovovala všem, v případě problému však máte k dispozici nápovědy. Cílem je bavit se, ne trápit. Ať již jste fanda počítačových Escape games či o únikových hrách slyšíte prvně, přijďte a vyzkoušejte tento skvělý zážitek v Ostravě na vlastní kůži. Žádné předchozí vědomosti, schopnosti či fyzické dispozice nepotřebujete.

Má Escape game Ostrava?

Skvělá zpráva pro všechny zájemce z našeho regionu je, že si konečně mohou vyzkoušet únikovou hru v Ostravě. Najdete nás snadno, sídlíme v centru, u tramvajové zastávky Prostorná – více informací naleznete zde.

Neváhejte a zarezervujte si nejbližší termín.

PŘEJÍT NA REZERVACI

Hlavní stránka O co jde? Kde nás najdete? Co s sebou? Často kladené otázky